a zážitek, na který nezapomenete

Máte pocit, že jste v životě zažili už ledasco a adrenalin vás neláká, ale stále to není jaksi ono? Hledáte něco, co vás posune úplně někam jinam? Zkuste náš jedinečný zahradně technologický zážitek a získejte tak třeba lepší pocit ze života.

O co jde?

Obchod se zážitky je pestrý, dokonce existují firmy na zážitky. Každý z nás jich má ze života fůru, ale většina z nich jsou takové ty běžné – jako třeba skok z letadla na padáku, let stíhačkou nebo balónem. Ano, přiznám se, tento zážitek také nemám :-(. Ale jelikož nepovažuji v této chvíli nutné trápit letadlo a riskovat život skokem s velkým kapesníkem na provázkách, raději nabízíme něco přízemnějšího, co vás však může doslova „odpálit do jiné dimenze„.

Jak na to?

Nejprve sami zvažte, kolik peněz jste ochotni vyměnit za jedinečný a neopakovatelný zážitek. Pokud jsou to stokoruny, nečekejte zázraky. Pokud se dostanete na nižší tisíce, asi si už něco odnesete. Pokud jste však ochotni zapomenout na peníze a neřešit je, přeměním je na dlouhotrvající elixír vědomí, který vám umožní vidět svět zcela jinýma očima. Musíte zkrátka zapomenout na to, že peníze jsou pro vás důležité. V našem zážitku hrají roli pouze záchranné brzdy – umožní vám se zastavit tam, kde je váš skutečný limit. Ukáži vám začátek nové cesty, po které pak již můžete jít sami.

A co dostanete?

Prožijete den, dva, tři… kolik budete chtít, s člověkem, který si hraje a někdy zlobí, někdy nadává, někdy se směje, ale stále jde dosti svérázným směrem. Příroda, ekologie, ale zároveň technika, věda, sci-fi. Jde skloubit tohle dohromady? Jde se hrabat v hlíně a zároveň učit na univerzitě, být vědcem a vynálezcem? Sekat trávu kosou a zároveň dělat špičkový výzkum? Bydlet v miniaturním domě z balíků slámy a hlíny a zároveň jezdit luxusním autem? Jíst jen rostliny a zároveň vyvíjet software pro fitness centra?

Chcete vidět, jak se to dělá? Jak se dostat k zahradě, permakultuře? Co stojí za špičkovou vědou a kam kráčí současná fyzika? Co dělají astronomové, když jim svítí do dalekohledu lampa veřejného osvětlení? Proč umírá hmyz a co s tím můžeme dělat? Jak posílit svoji imunitu jezením Bršlice kozí nohy? Atd., atd. Více prozrazovat zatím nebudeme. Do zážitkového pořadníku je možné se přihlásit mailem – přes kontakt. Na dotazy rád odpovím a postupně zde nachystám určité vybrané šablony se zážitky podle potřeby. Myslím, že si vybere skutečně každý.

Čemu tím prospějete?

Peníze vámi investované do zážitku budou plně použity na další rozvoj projektu zahrady, technologií, výchovy a výuky nové generace nadšenců. Chtěli bychom tímto podpořit rychlejší rozvoj a rozšíření služeb pro více zájemců. Můžete mít tedy dobrý pocit z toho, že k celé naší činnosti jste přispěli právě i vy. Za to předem děkujeme.

Nabídkové menu

 • prohlídka zahrady, domečků a stavbiček
 • demonstrace technických zařízení – od solárního kolektoru k parnímu motoru
 • jízda v elektrickém vozu Tesla model S 90D
 • měření se speciálními měřicími přístroji v nočním prostředí – světlo a tma
 • vaření netradičních jídel – to by vás nenapadlo, co se dá uvařit ale i nevařit.
 • tvořivé činnosti na zahradě – práce nemusí být dřina, ale i zábava
 • práce se dřevem, dílna, stroje – jak a jaké si vybrat
 • práce s hlínou – stavět lze i holýma rukama
 • čistá mobilita, pohled do zákulisí elektromobility, od koloběžky po Teslu
 • a nebo jízda terénním autem, které sice smrdí a vrčí, ale vyveze fůru písku do pořádného kopce
 • voda a její informační struktura – od chemie k harmonii
 • prohlídka laboratoří VUT
 • setkání s lidmi, které jen tak nenajdete
 • cesta na místa, která jen tak nenavštívíte
 • diskuze o tématech, která se jen tak běžně neřeší
 • mnoho dalších interaktivních příloh, které vzniknou teď a tady.

Co vás to bude stát?

O penězích zde mluvit nebudu a pokud vás to zajímá, napište mi. Vaší investicí je čas a odvaha se odpoutat od všedních věcí. Vzít si na den, dva, tři dovolenou a vyrazit na zcela ojedinělý výlet. Budete-li chtít u nás přespat, není to problém. Můžete si vybrat spaní pod širákem, ve stanu, nebo v chatce na posteli. Je to jenom na vás.

Reference

S dovolením Martina zde uvádím jeho zpětnou vazbu na vůbec první zážitek, který jsem na něm otestoval a on na mě 🙂

Vážení přátelé, měl jsem možnost strávit prodloužený víkend s Petrem Baxantem a jeho partnerkou Pavlínou na jeho eko-zahradě Violka začátkem léta 2021. Byl to pro mě velice zajímavý a inspirativní zážitek. Vždy mě zajímaly moderní technologie a zároveň mám blízko k přírodě a ekologickému způsobu žití. Proto mě zajímalo, jak se dají tyto zdánlivě odlišné světy propojit v každodenním životě. S Petrem bylo možné v reálu zažít tak odlišné věci jako je projížďka špičkovým elektro-autem značky Tesla po D1 až po bydlení v eko-domečku postaveného čistě ze dřeva, slámy a hlíny na jeho permakulturní zahradě. Petr dokáže o všem nejen inspirativně vyprávět, ale je možné si vše i vyzkoušet. Já jsem si například vyzkoušel technologii stavění hliněné zdi a potom jsem měl třeba možnost vidět v provozu vlastnoručně postavenou ostrovní fotovoltaickou elektrárnu, ke které jsem dostal odborný výklad, jak vše funguje. Také pro mě bylo nové vidět v reálu permakulturní eko-zahradu a jak se na ní hospodaří nebo skromný ale krásný rodinný život v náručí přírody. A mnoho dalšího. Petr je prostě nadšenec, který se nebojí zkoušet nové věci, výzvy a netradiční přístupy k životu, které mají určitě budoucnost. Tímto mu děkuji za inspiraci a víkendový prožitek, na který dlouho nezapomenu.

V Unhošti 19.6. 2021, Martin Nisznanský  


Líbí se vám tyto stránky a chtěli byste nás nějak podpořit? Navštivte tuto stránku a dozvíte se více. Díky vaší podpoře se můžeme více věnovat obsahu webu a sdílet naše zkušenosti s vámi všemi. Dosavadním podporovatelům velmi děkujeme. Vážíme si toho, že nás sledujete a sdílíte s námi své příběhy.

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz