Ploskořez

Ploskořez není motyka! Ploskořez je velmi všestranný nástroj. Nechci psát, že univerzální, neboť třeba se s ním blbě štípe dřevo. Ale na hrabání v hlíně a opečovávání rostlin je ploskořez velmi šetrný a přesný nástroj. Tento šikovně zahnutý a vybroušený kus kovu pochází z Ruska a jelikož je dnes Rusko považováno za zaostalou zemi s upadající ekonomikou a pod tíhou sankcí šikanováno půlkou světa, (píše se rok 2023, únor), tak mu trochu pomůžeme. Pan Fokin, který tento nástroj vymyslel kvůli svým bolavým zádům a stále ještě vyrábí a prodává, nám poskytl technologii, která nám pomáhá pečovat o půdu.

Velmi dobré video o ploskořezu si můžete prohlédnout zde:

U tohoto se i pobavíte

Protože jsme úzce propojeni přes PermakulturuCS, tak nabízíme propojení i vám přes tyto stránky na Kubu „Přému“ Podlahu, který ploskořezy dokáže zajistit a dodat v té nejlepší a surové kvalitě. Jeho prezentace je na webu Permaprema.cz. Berte to jako referenci od Gardenmana a zkuste to. My máme všechny tři a můžete si je vyzkoušet na naší zahradě při návštěvě.

Další kusy k nahlédnutí máme v naší městské kanceláři na Berkové 88 v Brně a pokud bude zájem, můžete si je tu vyzvednout, pokud byste akutně a rychle potřebovali ploskořezit a na placení se domluvíte přímo s Přémou.

Už více než půl roku ploskořezíme na zahradě (léto 2023) a musím říci, že si to užívám. Kopu, pleji, sekám, rovnám, doslova sochám do země. Mám pocit, že tohle je opravdu jeden z velmi dokonalých nástrojů na vše možné. Akorát to má jeden háček – nakonec zjistíte, že potřebujete opravdu všechny tři typy :-). S Kubou jsme se propojili na permakulturní konferenci 2022, kde o ploskořezy byl obrovský zájem. A tak jsem si říkal, že to natáhneme do Brna, kde zatím nevím o nikom, kdo by ploskořezy nabízel.

Pro objednání pište přímo Kubovi: j.podlaha@gmail.com a u nás si můžete ploskořezy vyzvednout osobně (po zaplacení).

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz