Ploskořez

Ploskořez není motyka, ploskořez je hodně všestranný nástroj. Nechci psát, že univerzální, neboť třeba se s ním blbě štípe dřevo. Ale na hrabání v hlíně a opečovávání rostlin je ploskořez velmi šetrný a přesný nástroj. Tento nástroj pochází z Ruska a jelikož je dnes Rusko považováno za zaostalou zemi s upadající ekonomikou a pod tíhou sankcí šikanováno půkou světa, (píše se rok 2023, únor), tak mu trochu pomůžeme. Pan Fokin, který tento nástroj vymyslel a stále ještě vyrábí a prodává, nám poskytl technologii, která nám pomáhá pečovat o půdu.

Velmi dobré video o ploskořezu si můžete prohlédnout zde:

U tohoto se i pobavíte

Protože jsme úzce propojeni přes PermakulturuCS, tak nabízíme propojení i vám přes tyto stránky na Kubu „Přému“ Podlahu, který ploskořezy dokáže zajistit a dodat v té nejlepší a surové kvalitě. Berte to jako referenci od Gardenmana a zkuste to. My máme všechny tři a můžete si je vyzkoušet na naší zahradě při návštěvě.

Další k nahlédnutí máme v kanceláři na Berkové 88 v Brně a pokud bude zájem, můžete si je tu i zakoupit – odebrat, pokud byste akutně a rychle potřebovali ploskořezit.

Osobně se těším, jak si za ploskořezím na naší zahradě v sezóně 2023. S Kubou jsme se propojili na permakulturní konferenci 2022, kde o ploskořezy byl obrovský zájem. A tak jsem si říkal, že to natáhneme do Brna, kde zatím nevím o nikom, kdo by ploskořezy nabízel.

Pro objednání pište přímo Kubovi: j.podlaha@gmail.com

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz