Další odkazy najdete v našem Odkazovníku.
zitlehce

Janek Sedlář se svou ženou Lucií a dětmi opustili běžný život v městské civlizaci a ve svém karavanu cestovali, hledali až nalezli. Dnes mají svůj hektar na Valašsku a během putování se zrodila myšlenka sdílet příběhy podobně smýšlejících lidí. Projekt dostal název Žít lehce. Janek se to s kamerou naučil a jeho dron se na Zemi umí podívat z ptačí perspektivy. Více než 15 projektů se zajímavými lidmi je dnes dostupných na jeho webu Žít lehce. Opět můžeme doporučit a to i proto, že v jeden medailonek je i z naší zahrady.

olla

Zavlažovací nádoby do záhonů, hlína, pradávné technologie - to nám zhmotňuje OLLA od Šárky Bočkové. V době, kdy vody není nazbyt, je jakákoliv pomoc dobrá. Tento lehce přepálený džbán, amfóra, nádoba pomůže udržet vodu v půdě mnohem déle než klasické zalévání. Zkusíte to také?

Logo_PKCS_14-768x768
Spolek excentrických podivínů pečujících o planetu Zemi v souladu s přírodou pod krycím názvem permakultura má svůj oficiální web na adrese Permakultura CS. Akce pořádané tímto spolkem považujeme za jedny z nejlepších setkání, neboť lidé v tomto spolku to mají podobně nastavené jako my. Budují přírodní zahrady, rodové statky, ukázkové projekty. Učí se, učí nás, učí děti, děti učí je atd. Společnou touhou je vytvořit trvale udržitelnou kulturu, která je v souladu s tím, co zde příroda po miliony let vytvářela a zachovat si důstojný životní standard. Vřele doporučujeme všem, co chtějí zkusit něco opravbdu živého.
Vita_awesome

Síla tvůrce - to je Víťa Sekerka. Víťa do toho seknul plnou silou a tvoří a spojuje a nabízí pozitivní energii pro ty, kdo chtějí posunout ve svém životě. Podporujeme tohoto mladého muže, který si prošel kus života a kus světa. Zkuste se inspirovat.

hero-img
Naše kamarádka Jana Balcarová spustila svůj projekt tradiční čínské medicíny. S Janou se známe přes děti v lesní školce a občas k nám zajdou na návštěvu na zahradu. Určitě má co nabídnout a vy můžete využít její služby, pokud potřebujete poradit a nebo pomoci řešit váš zdravotní stav s tímto nástrojem medicíny.
logo_pro_motucko
Náš první elektrický pomocník - koečko na baterky s příznačním názvem Motúčko - motorové túčko. Někdy v roce 2011 mi ho ukázal Radovan Šejvl a bylo mi jasné, že tuhle hračku chci mít doma. A netrvalo ani pár měsíců a hned na začátku roku 2012 už u nás bydlel i elektrický trakač - Mokař. Tihle dva pomocníci z firmy Isolit Bravo jsou tu s námi dodnes a i přes malé drobné závady na ně nedám dopustit. Proto doporučujeme a už se našlo pár kamarádů a kamarádek, kteří si je také pořídili. Je to skvělý český vynález a panu Štěpánkovi patří velký dík.
electrodad
Elektrický táta, Electro Dad, to je Honza Staněk, inspirátor, který si prošel svou cestu a jeho nadšení je nyní zakotveno do elektromobility, fotovoltaiky, obnovitelných zdrojů. Jeho trubka je plná zajímavých videí s reportážemi, které se věnují trvalé udržitelnosti. 
logo_havlicek
Pokud hledáte nekompromisní truhlářskou kvalitu na nejvyšší úrovni a nemáte zrovna hluboko do kapsy, doporučujeme firmu pana Petra Havlíčka z Vítějevsi. Jejich dřevovýroba je opravdu dech beroucí a stojí za to se podívat i jenom na obrázky realizací. A Petr Havlíček má řadu jiných aktivit a plánů do budoucna. Takže za nás palec nahoru.
logo-vitae
Víte, že se dá dnes světelný zdroj i pronajmout? K čemu je to dobré? Kvalitní světlo něco stojí a světelný zdroj, který je univerzální na celý den, večer i noc je trojnásob drahý. Investice se pak dá výrazně snížit pouhým zapůjčením zdroje. A má to ještě jednu výhodu - pokud se vám zdroj nehodí, přestane líbit nebo se pokazí, prostě jej jenom vrátíte. Bulbsharing je cesta do budoucna, jak sdílet mnoho dalších věcí.
logo_permanet
Permakulturní nestoři Moravských luhů a hájů Alenka a Milan Suchánkovi z Růdžky nabízejí hromadu zajímavých informací na svém webu Permanet. Zde najdete odkazy na jejich kurzy a zkušenosti s permakulturou. Měli jsme tu čest je na naší zahradě také uvítat.
logo_isolena
Izolace z ovčí vlny? Proč ne? Ovce mají velmi teplý kožíšek a když se o něj dovedou podělit šetrným způsobem chovu oveček a zpracování jejich cenné vlny, vznikne něco jako velmi kvalitní přírodní izolační materiál. Doporučujeme našeho kamaráda Pavla Nešťáka, který se distribucí ovčí izolace zabývá už řadu let a má bohaté zkušenosti s produktem Isolena.
iko.zvole
V České republice můžete najít dvě obce s názvem Zvole. Jedna je u Bystřice nad Pernštejnem a druhá u Prahy. Ta první Zvole je známá hlavně kvůli westernovému městečku. Tu druhou byste mohli znát díky malé zoologické zahradě. Ve Zvoli u Prahy máme přátele, kteří rezonují s našim vědomím a proto vřele doporučujeme navštívit jejich webové stránky, kde najdete velké množství odkazů s tématikou ochrany životního prostředí, naší planety a vesmíru vůbec. Prostě Zvole jinak.
logo

Marek Kvapil dělá ohromnou práci, když zachraňuje staré a nehybridní odrůdy rostlin. Nemusí být nutně staré, ale co je důležité, že jejich semínka se dají dále použít v další generaci. Nejsou to tedy pouze obchodně lákavé kultury, které po odplodění nejde už dále množit ze semen. Doporučujeme práci Marka určitě ocenit nákupem jeho semínek a pomoci tak nejen zachránit, ale snad i rozšiřovat povědomí o svobodné volbě v péči o život. Nenechme si vzít tuhle naději soběstačnosti. Markovi patří velký dík.

img_01

Miniaturní zahrádka v technologicky čisté podobě. To je Berdík! Zkoušíme tuhle zajímavou alternativu ke klasickému pěstování, kde můžete doslova na metru čtverečním pěstovat desítky rostlin a získat úrodu, která přesahuje dosavadní představy o výnosech. Dle výrobce je možné sklidit za sezónu přes 30 kg rajčat, spoustu bylinek, jakékoliv zeleniny a vše záleží jen na vašem výběru. Připojte se k nám sdílejte příběh Berdík, rozšiřme tuto vychytávku mezi lidi, kterým je příroda stále vzorem a i když nemají vlastní půdu, mohou mít tento vlastní maxi květináč s kusem přírody stále u sebe.

jindra

Chcete zkusit netradiční přístup k masáži? Zkuste strunkování. Kamarád Jindra Širůček se do toho pustil po vzoru ruského instruktora a mohlo by to mnohým pomoci. Strunkování je metoda sloužící k uvolňování emocionálních traumat uložených v jemném svalstvu podél páteře. Strunky (ztuhlá svalová vlákna) jsou spojeny s neprožitými emocemi z minulosti. Tato svalová stažení blízko páteře pak deformují náš životní postoj i naši páteř. Čím více stažení v těle máme, tím více naší vitality spotřebovávají. Tato energie nám pak chybí, když se chceme postavit za to, co je pro nás skutečně důležité a často pak nedobrovolně volíme kompromisy.

Veronica

Ekologický institut Veronica pracuje na celé ředě projektů a podílí se celkově na náročné osvětě ekologického povědomí. Naše propojení vede přes databázi přírodních zahrada a databázi slaměných domů. Budeme rádi, když navštívíte stránky Veronica a prohlédnete si jejich materiály a budete informovat své přátele o této záslužné činnosti a třeba Veronicu podpoříte i jinak. Děkujeme.

Rebio

Vegetariánská restaurace zdravého životního stylu, kde se dobře najíte, nebude vás to stát moc. Rebio má dnes už čtyři pobočky v Brně a jako první restaurace v České republice získala certifikaci Bio. Certifikace a logo Bio zaručuje zákazníkům Bio restaurace ekologický původ konkrétních surovin v označených pokrmech. Personál Rebio dává do přípravy jídla nejen kvalitní suroviny, ale také nadšení a úsměv. Na rozdíl od klasických restaurací zde cítíte radost ze života a touhu lidem nabízet to nejlepší, co mohou za své peníze v podobě jídla dostat. Rebio vás nejen nakrmí, ale budete se cítit syti i na duši. Určitě vyzkoušejte, pokud se chcete zbavit závislosti na mase. Alternativy zde chutnají skvěle a první kroky do světa vegetariánství vás jistě mile překvapí.

LOGO-SKRACENE-300x206

David Kaliberka učí velmi zajímavé návyky, které aktivují samoopravné mechanizmy lidského těla. Řada informací je zdarma, motivační videa, webináře, ale doporučuji absolvovat placený kurz, rozhodně stojí za to. Jen počítejte s tím, že to není úplně jednoduché udržovat disciplínu.

Grander Morava

Voda je základ života. Není ale voda jako voda. Pomocí speciální technologie GRANDER získáte opravdu živou a zdravou vodu. Značku Grander Morava zastupuje Mgr. Radovan Šejvl a ten vám podá veškeré vysvětlení a průvodní dokumentaci. Neváhejte se pustit se za živou vodou.

alfa

Dobré jídlo je základ dobrého zdraví. Za dobré ceny a s příjemnou obsluhou nakoupíte hromadu dobrot v ALFĚ.

elektrostar

Elektrická auta jsou budoucnost mobility. Pokud chcete podpořit naše šikovné mechaniky, nakupujte elektromobily od Elektrostaru.

APEL

Propagace elektromobility není nikdy dost. tato oblast se sice dynamicky rozvíjí, ale je stále v plenkách. Podporujeme, jezdíme na elektřinu a voláme Proudu zdar!

Perut

Není koloběžka jako koloběžka a už vůbec né elektrická. Pokud chcete opravdový zážitek z jízdy, pak můžeme doporučit námi uživaný stroj značky Perut. Pánové ve Šěpánovicích se opravdu činí a jejich stroje jsou smontované přímo u nich v dílně a za kvalitu si ručí. Takže palec nahoru. Naše koloběžka jezdí od roku 2016.

Fima Brno

Potřebujete zajímavé produkty pro zahradu? Balzám na stromy, pařezník, tungový olej, nebo třeba bambusové tyče? Pan Vladimír Fiala nabízí ověřené produkty, které jinde za lepší cenu nejspíš nenajdete. Osobní jednání a široký přehled znalostí z oblasti chemie a pěstitelství na přírodní bázi vás určitě přesvědčí.

Čoko banka

Čokoláda je nejen naše potěšení a máme ji rádi. Není čoko jako čoko. Pokud chcete investovat do opravdové chuti, jděte rovnou do banky - Čoko banky!

Další odkazy najdete v našem Odkazovníku.