Knihovnička

Knihy jsou zdrojem vědění. Za historii lidstva bylo sepsáno miliony knih obsahující informace, které jsme jako lidé byli schopni zaznamenat písmem a nebo obrazem. V této sekci najdete některé knihy, které nás obohatily a inspirovaly a které by se mohly hodit i vám. Jsme ochotni knihy zapůjčit, abyste je nemuseli případně kupovat. Ale dobré knihy se neztratí a měly by zdobit váš příbytek už jen proto, že jejich obsah je zdrojem lidského vědomí.

Postupně bychom chtěli zatřídit do katalogu všechny knihy a to i pro naše potřeby. Zatím je tato stránka jen jako úvodní iniciace tohoto procesu. Ve spodní části jsou odkazy na zajímavé zdroje, kde se můžete o katalogizaci knih dočíst více.

Harmonie

Princ Charles z Walesu

Kniha, která vás dostane svým obsahem i formou. Nikdy jsem netušil, že Princ Charles to s ochranou přírody myslí tak vážně. Jeho zahradnická vášeň a světová známost se spojily v jedno. Charles procestoval celý svět, kde sesbíral nespočet faktů o stavu naší planety Země. Velmi přívětivým způsobem, ale zároveň dosti důrazným pak podává toto svědectví nám čtenářům.

Hodnocení Gardenmana: hluboká poklona, obdiv, poděkování.

Kde koupit a další detaily: VUTIUM

COVID-19: Velký reset

Klaus Schwab, Thierry Malleret

Začátkem července 2020 jsme na křižovatce, tvrdí autoři filmu COVID-19: The Great Reset. Jedna cesta nás povede k lepšímu světu: inkluzivnější, spravedlivější a úctyhodnější k matce přírodě. Druhá nás zavede do světa, který se podobá tomu, který jsme právě zanechali – ale horší a neustále pronásledovaný nepříjemnými překvapeními. Musíme to tedy napravit. Hrozící výzvy mohly být důslednější, než jsme si doteď představovali, ale naše schopnost resetovat mohla být též větší, než jsme si dříve troufli doufat.

Hodnocení Gardenmana: jednou si o tom budeme vyprávět, jaké to tenkrát bylo a jak z nás dělali blázny.

Kde koupit a další detaily: Střípky ze světa

Reference

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz