Slovo-tvorník

Zaposlouchejte se do mluveného slova a šetřete své oči. Ideální pro zahradníky se sluchátkem v uchu :-).

Čeština je nádherná řeč, která nám umožňuje si hrát se slovy, jazykem, významy. Dovolil jsem si také pohrát a vytvořit nové slovo – slovotvorník. Není to slovník a není to kurník. Je to místo, kde se budou sbíhat tvořivé nápady slovem popsané a nebo jen povídání slovem, hlasem. Nelíbí se mi označení „podcast“ ani reportáž. Vlastně jsem nevěděl, jak tuhle sekci nazvat. Třeba časem najdu slovo lepší, ale tohle se mi líbí. Textu je na tomto webu už tolik, že to nestíhá nejspíš nikdo přečíst. A při práci na zahradě nikdo nebude běhat s mobilem a jen tak si číst. Je mnohem pohodlnější si nechat text přečíst. Máme sice aplikace, které umí přečíst i psaný text, ale proč ho rovnou nenamluvit?

V čem je lepší zvuk než obraz? Dává vám možnost pracovat s vlastní představivostí. Jakmile vidíte obraz, fotku, video, vaše mysl si už neumí vytvořit jinou vizi, přebíráte vizi z obrazu. Slovo a zvuk dávají možnost si vytvářet svůj vlastní obraz. Obrazotvorba je skvělá možnost, jak posilovat své vědomí, otevírat své třetí oko. Je to cesta k jasno-zřivosti. Tak se zkuste ponořit do zvuku a slova a vytvořte si svůj příběh v obraze sami ve svém virtuálním kině. Přejeme krásné vize.

Ptáci zahrada

Záznam zpěvu ptáků na naší zahradě. Byl klid a ptáci svým zpěvem krásně doplňují to ticho. Ptačí zpěv je nádherná energie, informace, vibrace, která oživuje přírodu. Proč ptáci zpívají? Já mám jednoduché vysvětlení – aby v lese nebylo mrtvolné ticho! Dokud se zpívá, ještě se neumřelo, nebo ještě lépe – kde se zpívá, tam to opravdu žije. Děkujeme ptáci a ptáčci za vaši hudbu.

#ptacizpev
Hvězdné legendy – kompost, bioreaktor

Tento záznam vznikl v rámci naší Taťkáriové skupiny kmene Hvězdné legendy. A jelikož se týká kompostu a bioreaktoru, tak šup sem s ním. Třeba vás pobaví.

#kompost, #bioreaktor
Záhady zahrady – o vodě

Napadl mě další název pro Slovo-tvorní – Záhady zahrady – probírat určité záhady, které se na první pohled zdají záhadné, tajemné, nepochopitelné a když se do nich člověk trochu ponoří, tak mohou být i zábavné. V tomto díle jsem zkusil zaznamenat myšlenky o vodě.

#voda, #EZ voda, #čtvrté skupenství

V předchozím příspěvku slovo-tvorníku jsem si trochu popletl data a tak pro pořádek ve fyzice přidávám korekturu informací o vodě, ať se synchronizujeme na oficiální uznávané souřadnice.

#voda_data
Záhady zahrady – o fotovoltaice

Zasněžená elektrárna, resp. solární panely a co to dělá s výkonem, když opravdu hodně sněží. Kupodivu něco málo i v hodně náročných podmínkách můžeme s FVE získat. Ale nečekejte nabíjení elektromobilu.

#FVE
Elektromobil

Velmi úvodní a velmi stručné kecání o elektromobilitě. Berte to jako úvod a budeme zpřesňovat. Ono to natáčení na diktafon chce přece jenom doladit. Tak si hraji a zkouším, kam to půjde vyladit.

#elektromobil, #EV

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz