Slovo-tvorník

Zaposlouchejte se do mluveného slova a šetřete své oči. Ideální pro zahradníky se sluchátkem v uchu :-).

Čeština je nádherná řeč, která nám umožňuje si hrát se slovy, jazykem, významy. Dovolil jsem si také pohrát a vytvořit nové slovo – slovotvorník. Není to slovník a není to kurník. Je to místo, kde se budou sbíhat tvořivé nápady slovem popsané a nebo jen povídání slovem, hlasem. Nelíbí se mi označení „podcast“ ani reportáž. Vlastně jsem nevěděl, jak tuhle sekci nazvat. Třeba časem najdu slovo lepší, ale tohle se mi líbí. Textu je na tomto webu už tolik, že to nestíhá nejspíš nikdo přečíst. A při práci na zahradě nikdo nebude běhat s mobilem a jen tak si číst. Je mnohem pohodlnější si nechat text přečíst. Máme sice aplikace, které umí přečíst i psaný text, ale proč ho rovnou nenamluvit?

V čem je lepší zvuk než obraz? Dává vám možnost pracovat s vlastní představivostí. Jakmile vidíte obraz, fotku, video, vaše mysl si už neumí vytvořit jinou vizi, přebíráte vizi z obrazu. Slovo a zvuk dávají možnost si vytvářet svůj vlastní obraz. Obrazotvorba je skvělá možnost, jak posilovat své vědomí, otevírat své třetí oko. Je to cesta k jasno-zřivosti. Tak se zkuste ponořit do zvuku a slova a vytvořte si svůj příběh v obraze sami ve svém virtuálním kině. Přejeme krásné vize.

Ptáci zahrada

Záznam zpěvu ptáků na naší zahradě. Byl klid a ptáci svým zpěvem krásně doplňují to ticho. Ptačí zpěv je nádherná energie, informace, vibrace, která oživuje přírodu. Proč ptáci zpívají? Já mám jednoduché vysvětlení – aby v lese nebylo mrtvolné ticho! Dokud se zpívá, ještě se neumřelo, nebo ještě lépe – kde se zpívá, tam to opravdu žije. Děkujeme ptáci a ptáčci za vaši hudbu.

#ptacizpev
Hvězdné legendy – kompost, bioreaktor

Tento záznam vznikl v rámci naší Taťkáriové skupiny kmene Hvězdné legendy. A jelikož se týká kompostu a bioreaktoru, tak šup sem s ním. Třeba vás pobaví.

#kompost, #bioreaktor

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz