O motúčku

Milé děti,

slyšeli jste už někdy pohádku o motúčku? Že ne? Není se čemu divit. Ono totiž to není až zase taková pohádka, ale spíše příběh, který se možná stal, možná nestal a nebo se možná teprve stane. Pokud vás tento příběh zajímá, poslouchejte, co se tehdy stalo.

Kdysi dávno, kdesi daleko v jedné zemi, kde žilo hodně moc lidí ve velikém městě, žil byl také jeden zahradník. Ten zahradník se staral o kus půdy ve svahovitém kopci, který si koupil za všechny své peníze ušetřené za celý život. Kdysi dávno zde na této půdě byly vinohrady, které věnoval Pán z Medlánek vdovám po padlých vojácích, kteří ve válce položili své životy v boji za svobodu. A ty vinohrady se jmenovali Bosně jako symbol daru právě této zemi. Na kopec svítilo sluníčko od rána do pozdního odpoledne, kdy zapadalo za veliký kopec. A z toho kopce bylo vidět hodně daleko, až do zalidněného města.

Začátky na zahradě

Byl to úplně jiný svět. Na zahradě pobíhají maximálně divoké kočky a veverky a sem tam zbloudilá srna nebo srnec, ale tam ve městě se to hemží spoustou lidí a hlavně čmoudivými auty. A ty auta nejen čmoudí a hlučí, ale i neuvěřitelně páchnou.

Zahradník má celý rok spoustu práce. Tedy aspoň ten běžný zahradník, co obrací půdu vzhůru nohama a seká a štípe, kácí a řeže, staví a bourá. A když má zahradu do kopce, nevyhne se tomu, že někdy musí na kopec a zase s kopce dolů. Jenže zkuste si do takového kopce vytlačit vozík dřeva, naložené kolečko poštípanými špalky! To se vám to pěkně proveze. A když to budete dělat celý den, tak se nejspíš i zapotíte. A tak si zahradník řekl, že záda má jen jedny a zlomit se nehodlá. Od svých kamarádů zaslechl, že existuje pomocník s elektrickým pohonem. Ten pomocník se jmenuje motúčko. Mo jako motorové, tú jako túčko, kotouč, táč, korbička, kolco, či jak se tomu kde říká. Motorový sluha se sílou malého osla nebo velkého bernardýna, to by se mohlo hodit. A tak zahradník zavolal stvořiteli tohoto pomocníka, který se jmenoval Bravo. Bravo Isolit nebo Isolit Bravo, to je firmička v severních čechách, kde šikovní řemeslníci spojují trubky, dráty a kola a přidávají baterky a jiné vychytávky, aby tihle pomocníci mohly nejen tahat náklady, ale i dělat jinou práci.

Další článek o motúčku najdete zde.

Líbí se vám tyto stránky a chtěli byste nás nějak podpořit? Navštivte tuto stránku a dozvíte se více. Díky vaší podpoře se můžeme více věnovat obsahu webu a sdílet naše zkušenosti s vámi všemi. Dosavadním podporovatelům velmi děkujeme. Vážíme si toho, že nás sledujete a sdílíte s námi své příběhy.

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz