O mně

Jsem soukromá přírodní zahrada v Brně Medlánkách.

Jsem domov Petra Baxanta allias Gardenmana a Pavlíny Dokulilové.  Petr se o mě začal starat 7.8.2011 inspirovaný knihou Anastasia od Vladimíra Megreho.

Jsem místo pro příjemný život v trvale udržitelném rozvoji. Ve zdejším pojetí je to zaměření na harmonické využití obnovitelných zdrojů i moderních technologií, z čehož vzniká mnoho experimentů. Jelikož je můj pán aktivní na akademické půdě, už jich tu svépomocí i s pomocí studentů vybudoval několik a zřejmě jich tu ještě pár vyroste. S vědomím své zodpovědnosti se mí obyvatelé snaží vrátit zemi to, co jim dává. Hledají přirozený proud života, kde nebude prostor pro zbytečný tlak, stres, napětí či strach.

Petr: „Dělám to, protože mě to baví, naplňuje, dělá radost, dává smysl a cítím, že je to dobrá cesta nejen pro nás, ale pro řadu dalších lidí, které bych chtěl inspirovat a naopak, těším se na další inspirace od ostatních, podobně naladěných lidiček.“

Jsem laboratoř, kde se testují nápady, myšlenky, hypotézy. Né vše, co zde najdete, je funkční. Proběhla zde řada testů, jiné probíhají a nebo mě teprve čekají. Petr si rád hraje a jeho často bláznivé nápady končí jednoduchým prototypem, který měl demonstrovat případný směr bádání. Život je o hledání cest a já ráda sloužím životu v mnoha podobách. Jsem ráda, že Petrovi pokusy vedou k viditelnému zlepšování životního prostoru a je možné z nich čerpat inspiraci i pro jiné projekty našich přátel a kamarádů.

Co nenajdete v nabídce, aneb co se do menu nevešlo

Počasí – záznamy o počasí, založeno 4.9.2018

O kompostování – poznámky ke kompostování, co jsme zkusili a zkoušíme

Kontakty

Telefon

petr: 777 755 704
pavlína: 775 028 792

Adresa

ul. Vycházková

Brno - Medlánky

E-mail

petr@gardenman.cz